Oszczędny furgon ze znakomitymi osiągami – Ford Transit Courier

0
1077

Od 2014 roku amerykańska marka Ford ma w swojej ofercie samochód dostawczo-osobowy typu kombivan oraz furgon klasy aut miejskich – Ford Transit. Jego wersja osobowa to Ford Transit Courier. Podstawą jego powstania był Ford Fiesta. Jakie osiągi ma ten samochód?

Jakie dane techniczne ma samochód Ford Transit Courier?

Klienci, którzy mieli okazję jeździć samochodem Ford Transit Courier w najnowszej wersji, poskreślają, że to ekonomiczny i zwinny, a przy tym bardzo wygodny samochód. Łączy on w sobie zaawansowaną dynamikę jazdy i oszczędność paliwa.

Nowy Ford Transit Courier wyposażony może być w silnik spalinowy 1.0 EcoBoost albo w silnik diesla 1.5 Duratorq TDCi. Oba współpracują z 6-biegową ręczną skrzynią biegów. Obecność takiej skrzyni przekłada się na zredukowanie zużycia paliwa i wyższą wydajność samochodu. Zmiana biegów, dzięki wykorzystaniu skrzyni o sprawdzonej konstrukcji, staje się szybsza i bezproblemowa. Pełną ofertę silnikową wraz ze wskazaniem mocy poszczególnych napędów można zobaczyć na stronie https://www.autoplaza.com.pl/.

Auto Start-Stop w samochodzie Ford Transit Courier

Co więcej, nowy Ford Transit Courier fabrycznie wyposażony jest w technologię Auto Start-Stop. Kiedy kierowca stoi w korku lub na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, system ten automatycznie wyłączy silnik, ale nie wyłączy świateł, klimatyzacji, radia i innych, ważnych dla kierowcy systemów. Ponowne ruszenie w drogę nie jest trudne. Od kierowcy nowego Forda Transit Courier będzie to wymagało wyłącznie wciśnięcia pedału sprzęgła i wrzucenia pierwszego biegu.

Dlaczego technologia Auto Start-Stop redukuje zużycie paliwa? Ponieważ wtedy, gdy nie jest to potrzebne, silnik w ogóle nie pracuje. Wydajność tej technologii jest w szczególności zauważalna w czasie poruszania się po mieście. Wtedy oszczędność paliwa może wynieść nawet do 10 proc.

System Active Grille Shutter

W samochodzie Ford Transit Courier wykorzystano również system Active Grille Shutter. W trakcie wolnej jazdy system ten powoduje, że otwory wentylacyjne w przedniej kracie wlotu powietrza pozostają otwarte, dzięki czemu chłodzą silnik. Zamykają się one automatycznie w momencie przyspieszenia, przez co zwiększa się aerodynamika pojazdu i wypracowuje się oszczędności na zużyciu paliwa.