Jaki akumulator samochodowy kupić?

0
1676

Akumulator, opony, klocki hamulcowe to jedne z rzeczy w samochodzie, które się po prostu zużywają. Jeżeli jeszcze nie musieliście nigdy kupować nowego akumulatora do auta, to uwierzcie nam lub nie, ale jest to na 100% kwestia czasu. Najczęściej akumulator w samochodzie pada, kiedy jest najbardziej potrzebny, czyli zimą, ponieważ niskie temperatury wpływają bardzo negatywnie na jego żywotność. A wiecie, jaki akumulator wybrać do swojego auta? Czym się kierować podczas zakupu, żeby się nie okazało, że wyrzuciliście pieniądze w błoto?

Wybieramy akumulator do naszego samochodu

Przede wszystkim musimy sprawdzić parametry techniczne akumulatora, żeby wiedzieć, który jest dedykowany do naszego auta. Możemy sprawdzić ilość amperogodzin (Ah) na baterii, której dotychczas używaliście, ale nie jest to do końca wiarygodna metoda? Zwłaszcza w starszych samochodach aktualnie używany akumulator może być już którymś z kolei. Jednym z czynników cenotwórczych jest właśnie ilość Ah, im słabszy akumulator tym jest tańszy. Zdarza się więc, że właściciel lub handlarz wymienia akumulator na tańszy i słabszy, a ponieważ ilość Ah jest zbyt mała to taki akumulator zdecydowanie szybciej się zużywa. Jaki jest dedykowany akumulator do waszego samochodu dowiecie się z książki serwisowej lub instrukcji obsługi. Jeżeli jej nie macie, to na stronie producentów akumulatorów znajdują się specjalne wyszukiwarki. Wystarczy podać znać dokładny model auta oraz rok jego produkcji, a strona sama dopasuje Wam odpowiedni akumulator.

Jak zadbać o akumulator, aby działa jak najdłużej?

Akumulator najczęściej i najłatwiej się zużywa właśnie wtedy, kiedy nie jest używany! Podczas krótkich tras alternator nie jest w stanie naładować baterii akumulatora, więc jego jakość systematycznie będzie się pogarszać. Jeżeli jeździmy samochodem mało lub tylko krótkie trasy warto zakupić prostownik i systematycznie doładowywać akumulator w samochodzie. A zimą? Jeżeli nie macie możliwości garażowania samochodu, to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here