Większość kierowców nie wyobraża sobie obecnie mycia samochodu w innych sposób niż w myjni bezdotykowej za pomocą myjki ciśnieniowej. To szybka, wygodna i niedroga metoda na to, żeby nasze auto lśniło niemal jak nowe! Ale czy wszyscy wiedzą, jak myć auto na myjni bezdotykowej?
Mycie samochodu mikroproszkiem
To pierwszy i właściwie główny etap mycia auta na myjni bezdotykowej. Mikroproszek usuwa zabrudzenia z niezwykłą skutecznością, nawet jeżeli sa to odchody ptaków czy zaschnięte błoto, to bez problemu sobie z nimi poradzi. Auto myjemy (na każdym etapie!) zawsze od góry i schodzimy coraz niżej. Pamiętaj! Nie kieruj strumienia wody z mikroproszkiem bezpośrednio na karoserie ze zbyt małej odległości. Mycie wodą pod ciśnieniem z odległości mniejszej niż 30 cm przez dłuższy okres czasu może skutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami lakieru!
Spłukiwanie czystą wodą
Spłukiwanie to drugi etap mycia auta, również bardzo ważny. Ten etap jest również bardzo ważny, musimy się pozbyć resztek zabrudzeń oraz mikroproszku, który pozostał na karoserii naszego auta. Spłukujemy oczywiście od góry do dołu i trzymamy dyszę myjki w nieco większej odległości niż w przypadku mycia mikroproszkiem.
Woskowanie na gorąco czyli nabłyszczanie lakieru
Nie jest oczywiście to to samo, co nakładanie wosku klasycznie za pomocą polerki czy gąbki, wiec nie należy się spodziewać podobnych rezultatów, natomiast po tym etapie na pewno karoseria będzie lśniła. Dodatkowym plusem tej czynności jest także ochrona lakieru, który utrzymuje się przez jakiś czas po nabłyszczaniu na gorąco. Dzięki tej ochronnej warstwie woda nie będzie „stała” na lakierze.
Woda demineralizowana – ostatni etap mycia na myjni bezdotykowej
Spłukiwanie lakieru wodą demineralizowaną dodatkowo nabłyszcza karoserie. Dlaczego używa się wody demineralizowanej, a nie zwykłej, czystej wody? Głównie dlatego, że woda bez minerałów po wyschnięciu nie zostawia na lakierze śladów, przez co wzmacnia efekt nabłyszczania.
Dodaj komentarz