Honda VTX 1300 – wady i zalety

0
1915

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się motocykle turystyczne i szosowe, natomiast cruisery oraz choppery zeszły gdzieś na dalszy plan. Widać to choćby po ofercie producentów, który coraz większy nacisk kładą na „szosówki”, a reszta jest tak naprawdę dodatkiem. Według mnie zupełnie niezasłużenie, bo w chopperach i cruiserach jest coś, czego nie ma nigdzie! Doskonały przykład taki motocykl jak Honda VTX 1300 – piękna, japońska maszyna, która była i nadal jest przebojem zarówno w Polsce, jak i za oceanem.

Honda VTX 1300 – motocykl dla każdego!

Dlaczego Honda VTX 1300 jest tak popularna? Przede wszystkim ten motocykl jest po prostu bardzo ładny, ale też występuje w 3 wersjach stylistycznych, dzięki czemu każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mamy do wyboru 3 modele:

  • VTX 1300R – nazywany Retro, z długimi błotnikami i aluminiowymi felgami. Prawdziwy okręt flagowy!
  • VTX 1300S – najbardziej klasyczny, z chromowanymi, szprychowymi kołami.
  • VTX 1300C – nazywany Custom, krótkie błotniki, cienkie przednie koło, po prostu uliczny wojownik!

Każda wersja Honda VTX 1300 ma swoje zalety. Przede wszystkim jest to niesamowicie wdzięczny motocykl, zarówno w prowadzeniu, jak i w użytkowaniu. Części do niego są dostępne i wcale nie są jakieś abstrakcyjnie drogie. Na dodatek na rynku występują akcesoria do VTX 1300 i to w ogromnej ilości. Mamy do dyspozycji całą masę chromowanych gadżetów, takich jak manetki, klamki, podnóżki czy oparcia pasażera i bagażniki.

VTX 1300 – czy on w ogóle ma jakieś wady?

Według mnie może mieć pewne niedoskonałości, ale nie nazwałbym ich wadami. Swego rodzaju minusem tego motocykla jest stosunek mocy do masy. VTX 1300 Retro posiada moc około 75 KM przy masie suchej około 300 kg. Nie jest on więc demonem dynamicznego przyspieszania, a jeden gaźnik nie polepsza tego stanu. Z drugiej strony przy dość dużej masie motocykl ma tylko jedną tarczę hamulcową z przodu, więc nie oczekujmy, że zatrzyma się w miejscu. Jakby jednak nie było, to te niedoskonałości w żaden sposób nie utrudniają przyjemności z jazdy tą genialną maszyną!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here