Gdzie parkować w Krakowie?

Ilość miejsc parkingowych w Krakowie jest zdecydowanie niewystarczająca względem ilości samochodów, które poruszają się po ulicach. Dlatego parkowanie jest coraz cięższym zadaniem stojącym przed kierowcami w stolicy Małopolski. Gdzie parkować żeby nie narazić się na mandat lub koszty? Przeczytaj i sprawdź.

Parkingi P&R

Opcja parkowania na parkingach typu Park and Drive, to coś co w Krakowie działa już kilka lat. Są to miejsca, w których można pozostawić samochód i przesiąść się w komunikację miejską. Zlokalizowane są obok pętli tramwajowych i autobusowych, czyli dużych węzłów komunikacyjnych. Obecne między innymi na Czerwonych Makach, Kurdwanowie, Prokocimiu czy Bieżanowie. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy przyjeżdżają spoza Krakowa. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na paliwo.

Parking Kraków – prywatne miejsca parkingowe

Parkingi strzeżone, na których możemy wynająć miejsce, to coś co jest coraz chętniej wykorzystywane przez osoby pracujące w centrum miasta. Licznych klientów przekonała możliwość zostawienia samochodu przez 24 godziny na dobę, ochrona, przystępne ceny oraz możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego.

Strefa parkowania

Parkując w centrum Krakowa należy pamiętać o strefach płatnego parkowania. Aktualna mapa stref jest dostępna na stronie Urzędu Miasta Krakowa. Zaparkowanie bez ważnego biletu (który uprzednio wykupujemy w biletomacie) grozi mandatem.

Parkingu prywatne czy strefa?

Patrząc na powyższe propozycje, widać wyraźnie, że albo zostawimy samochód na parkingu prywatnym albo w strefie parkowania czy na P&R. Co lepsze? W zależności od tego co potrzebujemy. Dobrym rozwiązaniem dla osób dojeżdżających z miejscowości oddalonych nieco od Krakowa są parkingu P&R. Jednak nie są już polecane dla tych, którzy mieszkają w Krakowie. Ciekawym wyjściem jest również abonament w prywatnym parkingu, który wykupiony na miesiąc, zdaje się być najbardziej opłacalną inwestycją.

Przesiadka na komunikacje miejską

To, co jest równie chętnie wybierane co parkingu prywatne lub publiczne, to przesiadka w komunikacje miejską. Obecnie wiele linii w Krakowie wyjeżdża poza strefę miasta i tym samym umożliwia podróż MPK mieszkańcom okolicznych miejscowości. Co więcej, rozwinięta sieć kolei sprawia, że jeżdżenie MPK jest bardziej opłacalne, niż jazda własnym samochodem. Dlatego wiele osób całkowicie rezygnuje z jazdy samochodem, co przekłada się również na ekologię oraz dbanie o środowisko naturalne. Jak wiadomo Kraków ma duży problem ze smogiem, warto więc pamiętać o tym, że jeśli zdecydujemy się przesiąść na komunikacje miejską, zmniejszymy tym samym ilość emitowanych spalin.

Ostatnio dodane

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – co to jest?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to rozwiązanie, które pozwala m.in. na...

Postaw na bezpieczeństwo – Odwiedź Autoryzowany Serwis Mitsubishi na Śląsku!

Nie ulega wątpliwości, że podstawą każdej udanej podróży jest...

Poproszę dokumenty do kontroli – kierowco TIR-a miej je zawsze przy sobie

Każda kontrola drogowa wiąże się z okazaniem prawa jazdy...

Wszystkie udogodnienia Subaru XV

Jesteś typem kierowcy, który uważa, że samochód służy wyłącznie...

Auto nowe czy używane?

Zakup auta to poważne przedsięwzięcie, generujące zazwyczaj spory wydatek....

Abarth 595 Pista – efektowny maluszek

Samochód idealny? Taki, którego prowadzenie sprawia radość bez względu...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu?

Kupno nowego samochodu wiąże się z dużym jednorazowym nakładem...

Honda Civic Type R – propozycja dla osób stawiających na nietypowe rozwiązania

Najważniejsze zalety Hondy Civic Type R 2017 - poznaj...

3 kroki do wyboru najlepszej polisy OC. Sprawdź!

Ceny polisy OC spędzają sen z powiek kierowcom. Tego...

Gdzie parkować w Krakowie?

Ilość miejsc parkingowych w Krakowie jest zdecydowanie niewystarczająca względem...