3 kroki do wyboru najlepszej polisy OC. Sprawdź!

0
956

Ceny polisy OC spędzają sen z powiek kierowcom. Tego obowiązku nie da się obejść, ponieważ ubezpieczenie jest obowiązkowe. Szczególnie cierpią młodzi i mniej doświadczeni kierowcy, którzy narażeni są na płacenie najwyższych składek. Na szczęście na rynku panuje konkurencja, a poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe robią wiele, aby przyciągnąć klientów do siebie. Dowiedz się, jak wybrać optymalną polisę OC w trzech prostych krokach.

1.      Poszukaj korzystnej oferty za pośrednictwem porównywarki

Przede wszystkim, aby tego dokonać nie musisz wychodzić z domu. Do Twojej dyspozycji pozostają rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z jednym z nich, pod warunkiem, że pochodzi z rzetelnego źródła i został stworzony przez eksperta, a także jest aktualny. Oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych zmieniają się dynamicznie. W poszczególnych miesiącach rankingi mogą więc prezentować się odmiennie.

To jednak zaledwie wstęp do wyboru najkorzystniejszej polisy OC, ponieważ najbardziej przydatnym narzędziem są porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych. Kalkulatory OC umożliwiają zestawienie ze sobą ofert wielu ubezpieczycieli oraz ich czytelne porównanie, dzięki czemu weźmiesz pod uwagę nie tylko cenę, ale również dodatkowe czynniki. Oferty wiodących towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz za pośrednictwem porównywarki KioskPolis, dostępnej pod adresem: https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/

2.      Sprawdź dodatkowe benefity

Oczywiście zakres polisy OC jest regulowany ustawowo, dlatego przynajmniej w teorii każdy z ubezpieczycieli obejmuje swojego klienta identycznym zakresem ochrony. Niektórzy kierowcy sądzą, że poszczególne ubezpieczenia różnią się między sobą jedynie ceną. To nieprawda. Wystarczy wypełnić formularz w kalkulatorze ubezpieczeniowym, aby zauważyć, że wiele dostępnych polis wzbogacono o dodatkowe benefity.

Jeśli często udajesz się za granicę poza teren Unii Europejskiej i innych krajów, w których również obowiązuje polskie OC, ważnym udogodnieniem z Twojego punktu widzenia będzie darmowa zielona karta. Cześć ubezpieczycieli w ramach polisy OC udostępnia swoim klientom także podstawowy pakiet assistance. To dobry wybór dla mniej doświadczonych młodych kierowców, którzy nie zawsze mogą samodzielnie poradzić sobie ze skutkami nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszy się możliwość bezpośredniej likwidacji szkód. Usługa polega na tym, że jeśli będziesz uczestnikiem wypadku drogowego, o odszkodowanie lub naprawę pojazdu możesz ubiegać się u własnego ubezpieczyciela. Taki model postrzegany jest jako korzystniejszy, ponieważ wszelkie formalności trwają krócej, bo towarzystwu ubezpieczeniowemu zależy na względach własnego klienta.

3.      Pamiętaj, że w pakiecie ubezpieczenia są tańsze

Jeśli wiesz już, jakie dodatki do polisy OC będą dla Ciebie korzystne, możesz skupić się na cenie polisy. Tutaj niebagatelną rolę po raz kolejny odgrywa porównywarka ubezpieczeniowa. Wybierz najtańszą ofertę spośród spełniających Twoje oczekiwania, a jeśli konkretne towarzystwo cieszy się dobrą opinią, kup polisę przez internet. Pamiętaj, że jeśli zakładasz wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, na przykład pakietu OC plus AC, wiele zaoszczędzisz, kupując ubezpieczenia jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here