Wybierasz się na jazdę testową Suzuki? O tym nie możesz zapomnieć!

0
443

Jazda testowa jest obowiązkowym etapem zakupu fabrycznie nowego samochodu. Pozwala ona wstępnie zaznajomić się z danym modelem auta, ocenić jego dynamikę, przestronność, ustawność bagażnika czy poziom wyposażenia. Wielu nabywców popełnia jednak podstawowe błędy, przez które nie są w stanie efektywnie wykorzystać czasu z zarezerwowanym autem. O czym nie możesz zapomnieć wybierając się np. na jazdę testową Suzuki? Garść wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Zarezerwuj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz

Jazdy testowej Suzuki czy dowolnym innym samochodem nie należy odbywać „w biegu”. Na pewno pomysł zakupu nowego samochodu nie narodził się w Twojej głowie wczoraj, ale rozważasz go od dłuższego czasu. Dlatego daj sobie możliwość, aby móc rzetelnie sprawdzić auto, które wpadło Ci w oko. Jazda testowa powinna trwać minimum kilkadziesiąt minut, a najlepiej ponad godzinę – wtedy jesteś już w stanie w miarę dokładnie poznać samochód, ocenić jego dynamikę, przetestować poszczególne elementy wyposażenia.

Dlatego szukając dealera, który udostępni Ci samochód na jazdę testową, zawsze zapytaj o to, jak długo będziesz mógł sprawdzać dane auto. Jest to uzależnione przede wszystkim od dostępności pojazdów, stąd lepiej jest wybierać duże salony – nawet te znajdujące się w sąsiednich miejscowościach.

Przed jazdą zastanów się, na co chcesz zwrócić największą uwagę

Musisz wiedzieć, na czym Ci najbardziej zależy: na dobrej dynamice, niskim zużyciu paliwa, komfortowym przejeżdżaniu po dziurawych ulicach, a może łatwym manewrowaniu na parkingu? Gdy się nad tym dokładnie zastanowisz, to jazda testowa będzie dla Ciebie rzeczywiście bardzo wartościowa, ponieważ pozwoli ocenić przydatność konkretnego modelu auta w warunkach, w jakich zamierzasz go użytkować na co dzień.

Zaplanuj trasę przejazdu tak, aby móc sprawdzić auto w różnych warunkach drogowych

Trasę i tak ustalisz ze sprzedawcą, który usiądzie na fotelu pasażera, natomiast niezależnie od jego propozycji poproś, aby część przejazdu wiodła przez miasto, a część drogami szybkiego ruchu. To ważne, aby móc sprawdzić dynamikę układu napędowego w różnych warunkach.

Często jest tak, że dany silnik bardzo dobrze radzi sobie w zatłoczonym mieście, natomiast po wyjechaniu na obwodnicę ujawniają się spore niedostatki mocy. Jeśli zamierzasz użytkować auto w trybie mieszanym, to dokładnie tak samo powinna przebiec jazda testowa.

Pamiętaj również, aby jazdę testową odbyć samochodem w rozważanym przez Ciebie wariancie silnikowym oraz ewentualnie później umówić się na powtórkę, tym razem wersją z innym napędem – takie porównanie może dać Ci sporo do myślenia.

Jak umówić się na jazdę testową Suzuki?

Na jazdę testową Suzuki umów się w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars. Duża dostępność samochodów umożliwi Ci zarezerwowanie dla siebie w dogodnym terminie dokładnie takiego auta, którego zakup rozważasz. Jazdę możesz umówić online – wystarczy tylko wysłać zgłoszenie przez stronę internetową dealera. W odpowiedzi skontaktuje się z Toba doradca i wspólnie ustalicie wszystkie szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here