Po czym poznać dobrego mechanika?

Dobry mechanik jest w tym momencie na wagę złota. W końcu chcemy powierzyć nasze auto komuś, komu w 100% ufamy i wierzymy, że nie tylko naprawi usterkę, ale także nie pogorszy sytuacji. Tyle przecież słyszymy o pseudo-fachowcach, którzy nie potrafią zdiagnozować awarii, zawyżają koszty, wyłudzają pieniądze lub nawet powodują uszkodzenia samochodu – plamy i rysy na karoserii są na porządku dziennym. Zatem jak poznać dobrego mechanika samochodowego? Na co zwrócić uwagę podczas szukania godnego zaufania fachowca?

Sprawdź opinie w Internecie!

Internet to potęga! Na czym polega ta potęga? Na dostępie na ogromnej ilości informacji. Zatem pierwszym krokiem podczas analizowania mechaników, których usługami jesteśmy zainteresowani powinno być sprawdzenie opinii o nich w Google. Pewnie sobie teraz myślicie: no dobrze, a co w przypadku, kiedy mechanik nie ma strony internetowej? Ba! Nie ma nawet umieszczonej pinezki na mapie! Co w takim przypadku? Otóż często jest tak, że dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami na forach internetowych, zatem poszukajcie na nich informacji lub sami zadajcie pytanie czy ktoś z forumowiczów korzystał z usług „pana Kowalskiego” i czy według nich to dobry mechanik.

Zadzwoń do mechanika lub umów się na oględziny

Zanim podejmiecie decyzję, czy akurat temu specjaliście chcecie powierzyć swoje auto. Pojedźcie do niego, porozmawiajcie o tym, co się dzieje z samochodem. Zobaczcie też warsztat, w którym mechanik pracuje. I teraz uwaga! Nie chodzi o to, aby było schludnie, narzędzia poukładane a Pan mechanik czyściutki siedzący przy biureczku. Można nawet powiedzieć, że wręcz przeciwnie! Im więcej samochodów na parkingu lub w środku tym lepiej – wtedy widzicie, że jego usługi wiążą się ze sporym zainteresowaniem. Dla potwierdzenia możesz zapytać, jaki będzie czas wykonania naprawy. Oczywiście im dłużej, tym teoretycznie lepiej, bo widać, że to dobry mechanik, ponieważ mówiąc wprost jest popularny. Jest też jeszcze jedno potwierdzenie, jeżeli mechanik jest dobry, to też prawdopodobnie się ceni i może być droższy niż konkurencja. Pytanie oczywiście, czy to źle? Osobiście wychodzę z założenia, że lepiej zapłacić więcej i mieć spokojną głowę.

Ostatnio dodane

Postaw na bezpieczeństwo – Odwiedź Autoryzowany Serwis Mitsubishi na Śląsku!

Nie ulega wątpliwości, że podstawą każdej udanej podróży jest...

Poproszę dokumenty do kontroli – kierowco TIR-a miej je zawsze przy sobie

Każda kontrola drogowa wiąże się z okazaniem prawa jazdy...

Wszystkie udogodnienia Subaru XV

Jesteś typem kierowcy, który uważa, że samochód służy wyłącznie...

Auto nowe czy używane?

Zakup auta to poważne przedsięwzięcie, generujące zazwyczaj spory wydatek....

Abarth 595 Pista – efektowny maluszek

Samochód idealny? Taki, którego prowadzenie sprawia radość bez względu...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu?

Kupno nowego samochodu wiąże się z dużym jednorazowym nakładem...

Honda Civic Type R – propozycja dla osób stawiających na nietypowe rozwiązania

Najważniejsze zalety Hondy Civic Type R 2017 - poznaj...

3 kroki do wyboru najlepszej polisy OC. Sprawdź!

Ceny polisy OC spędzają sen z powiek kierowcom. Tego...

Gdzie parkować w Krakowie?

Ilość miejsc parkingowych w Krakowie jest zdecydowanie niewystarczająca względem...

Czym kierować się przy wyborze mechanika samochodowego?

Relacja pomiędzy samochodem a jego właścicielem zawsze jest obustronna....