Jakie warunki trzeba spełnić, aby wynająć auto z wypożyczalni?

0
990

Wynajem samochodu jest niezwykle prosty, dlatego nie będziemy mieć większych problemów z podjęciem odpowiednich działań związanych z wypożyczeniem auta. Warto jednak pamiętać, że wypożyczalnie posiadają swoje regulaminy, które wyrażają kto oraz na jakich zasadach może wynająć samochód. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc wypożyczyć auto z wypożyczalni samochodów. Czy wszystkie wymogi są takie same dla każdej z wypożyczalni? Sprawdź, czytając nasz wpis!

Odpowiedni wiek kierowcy oraz doświadczenie za kierownicą

Każda z wypożyczalni ma swój własny regulamin, którym się kieruje oraz na jego zasadzie podejmowane są kwestie związane z wynajmem aut. Jednak ogólne zasady, co do wybranej wypożyczalni są zazwyczaj podobne. W większości przypadkach wynająć samochód może jedynie osoba uprawniona, a więc taka, która posiada oczywiście ważne prawo jazdy. Wymagany wiek to z reguły skończone 21 lat i wynika to z potrzeby posiadania przez kierowcę doświadczenia. Niektóre firmy ustalają również górne granice związane z wynajmem pojazdu. Jednak niekiedy nawet wypożyczalnie umożliwiają wynajęcie samochodu osobom, które ukończyły np. 25. rok życia i posiadają co najmniej 2 lata doświadczenia.

Warunki do podpisania umowy wynajmu

Oprócz odpowiedniego wieku i doświadczenia za kierownicą warunkiem podpisania umowy jest posiadanie dokumentów tożsamości – prawa jazdy oraz dowodu osobistego lub paszportu. Co więcej, jeśli prawo jazdy zostało wydane poza granicami naszego kraju, musi spełniać wymogi Unii Europejskiej. Ponadto podczas podpisywania umowy zazwyczaj musimy również uiścić opłatę, tzw. kaucję zwrotną, która zostaje zwracana dopiero w momencie zakończenia umowy i oddania pojazdu w ręce wypożyczalni.

Limit kilometrów

Podczas wynajmu samochodu należy spełnić różne wymogi narzucone z góry przez wypożyczalnię. Jednym z nich może być limit kilometrów, który w zależności od rodzaju wynajmu jest inny. Zazwyczaj w przypadku wynajmu krótkoterminowego możemy spodziewać się ustalonego przez wypożyczalnię limitu kilometrów, który obowiązuje w zależności od okresu wypożyczenia. Jeśli decydujemy się na wynajem długoterminowy, to wówczas limit kilometrów zostaje ustalony z góry lub indywidualnie z wypożyczalnią podczas dokonywania transakcji.

Dodatkowe ubezpieczenie

Bardzo często podczas wynajmu samochodu wypożyczalnie proponują nam jedynie podstawowe ubezpieczenie. Dlatego w niektórych przypadkach jesteśmy zmuszeni samodzielnie dokupić dodatkowe ubezpieczenie z wypożyczalni, które nie jest już w cenie. Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami na drodze i nie płacić za wynik kolizji czy stłuczki z własnej kieszeni – dodatkowe ubezpieczenie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jaki samochód możemy wynająć z wypożyczalni?

Wypożyczalnia samochodów oferuje bogatą flotę samochodów, dzięki czemu mamy możliwość wybrać auto spośród wielu klas, marek oraz modeli i dopasować pojazd do swoich potrzeb. W wypożyczalni możemy się zdecydować na wynajem Ferrari, BMW, Porsche czy nawet innego luksusowego oraz sportowego samochodu. Posiadają one zazwyczaj w pełni nowe oraz zadbane modele różnych pojazdów. Dlatego, jeśli marzyłeś o jeździe daną marką samochodów, to właśnie możliwość wynajmu auta z wypożyczalni jest właśnie dla Ciebie. Z łatwością także możesz wybrać samochód dla całej swojej rodziny zarówno w miejskie, jak i dłuższe trasy.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here